Zlatni dan za Indiju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju

Indija je stvorila povijest osvojivši pet medalja, uključujući dva zlata u jednom danu na Paraolimpijskim igrama u Tokiju 2020.

Avani Lekhara postala je prva Indijka u povijesti koja je osvojila zlatnu paraolimpijsku medalju u streljaštvu.

OGLAS

Sumit Antil osvojio je zlatnu medalju u muškoj disciplini bacanje koplja (F64). Postavio je novi svjetski rekord oborivši vlastiti rekord u finalu sa 68.55 metara.

Legendarni bacač koplja Devendera osvojio je svoju treću paraolimpijsku medalju u Tokiju i osvojio prestižnu srebrnu medalju u kategoriji F46 s osobnim rekordom od 64.35 m.

Indija je također osvojila brončanu medalju na istom natjecanju, a Sundar Singh Gurjar iz Rajasthana bacio je svoje najbolje bacanje u sezoni od 64.01 m i zauzeo 3. mjesto.

U disciplinama bacanja diska, debitant Yogesh Kathuniya osigurao je srebrnu medalju za Indiju s najboljim rezultatom sezone od 44.38 m u kategoriji muških bacanja diska F56 i dominirao je tijekom cijelog događaja.